O nás a našich lidech

Ricaffe special si při svém zrodu dalo do vínku vyhledávat a dovážet do Evropy kávy-speciály doposud v našich končinách nepoznané a nabídnout tak gurmánům i denním konzumentům možnost vyzkoušet to, co jinak běžně nekoupí.

Škola kávy zleva Jorge, Netto a Max

Dovážíme kávy z El Salvadoru a kakaové boby z Peru s jasným původem, se zdravotními certifikáty, měsícem a rokem sklizně (důležité pro kvalitu kávy a bobů), určením typu a pouze ušlechtilé 100% arabiky od jednoho farmáře a z jednoho pole, tedy nikoliv směsi arabik (několik arabik od různých farmářů a farem). A navíc přidáme nějaké příběhy a zajímavosti k jednotlivým kávám.

Ricaffe je složenina dvou španělských slov - „rica“ což znamená bohatá nebo velmi chutná a „caffé“ neboli káva. K naší spokojenosti postačí, když se řekne, že naše káva je rico.

Kávu nebo kakao (jsme jediní přímí importeři kakaa z Peru do střední Evropy) kupujeme přímo od farmáře, bez překupníků, bez prostředníků, bez burz. Farmáři dostanou tudíž o 20-30 % více na svůj další rozvoj, zvýšení kvality a kvantity, popřípadě znovuotevření neudržovaných farem v důsledku nedostatku peněz. Farmy jsou navštěvovány několikrát ročně a provádí se kontrola kvality kávovníků, plodů ale i hnojiv (například u organické kávy).

Naši lidé

Poslední slovo při Catacion (chuťový a kvalitativní test kávy) však mají specialisté s dlouholetou praxí a viditelnými výsledky na mezinárodní scéně.

Ernesto V. Zarco

Ernesto V. ZarcoMůj učitel a přítel Ernesto V. Zarco - ingeniero agronomo, s akreditací „star cupper de El Salvador“, specialista u Starbucks a v současné době organizátor kurzů kávy (catacion, tostado, barismo) po celém světě (např. Čína a Taiwan).

Jorge A. Escobar Borja

Druhý a neméně slavný je ingeniero Jorge A. Escobar Borja, který pracuje jako vedoucí pracovník odboru kávy a má na starost kvalitu celé produkce v Salvadoru. Je také „star cupper de El Salvador“ a držitelem spousty dalších ocenění. Nejvíce si cení své 2. místo na mistrovství světa Catacion SCAE 2008. Klobouk dolů.

Ivan Hromek

S kávou pracuji od roku 2009. Jsem absolventem kurzů catacion, pražení kávy a baristy ve Escuela de Café de El Salvador v San Salvadoru, právě pod vedením Netta a Jorgeho. Když jsem poprvé odlétal do Salvadoru, nevěděl jsem o kávě vůbec nic, a tak mne napadlo skočit do jámy lvové přímo rovnýma nohama. Svět kávy - její přírodní vlastnosti, politika okolo, obchodní vztahy a záměrně chybějící informace pro běžné konzumenty mne přesvědčily, že je zapotřebí nejen širší osvěty, ale také je potřeba pozvednout celou kulturu této neuvěřitelně rozmanité plodiny na starém kontinentě a v České republice.

Jiří Sýkora

"Jako juniorský mistr světa v atletice z roku 2014, mám rád kvalitní suroviny s jasným původem a procesem zpracování od surového plodu až po finální produkt. A jako vrcholovému sportovci se mi líbí myšlenka vysokoprocentních nepražených čokolád, které se navíc skvěle hodí před náročným tréninkem nebo závody. Také jsem rád součástí rychle se rozvíjející firemní značky, která dělá opravdu výjimečné produkty."

Chcete se dozvědět více?

Máte-li zájem o bližší informace k tématu O nás a našich lidech, kontaktujte nás.
Vyplňte prosím pole "Váš dotaz" a chcete-li od nás obdržet odpověď tak také "Email".

Předchozí stránka: Aktuality a novinky
Následující stránka: Káva

Aktuality

Nové kontakty

dub 2, 2014

Rozšíření kontaktu
Více
Finále soutěže barista 2012 El Salvador

zář 1, 2012

Video přináší detailní pohledy na kouzelníky s kávou v Salvadoru. Carlos - náš učitel barista získává cenu za nejlepší espresso.
Více
Cup of Excellence 2012 El Salvador

zář 1, 2012

Co říkají profesionální cuppeři o kávě ze Salvadoru ?
Více
Cafe del El Salvador

srp 28, 2012

Jak se testuje a ocenují speciální kávy v Salvadoru před mezinárodní komisi. Také uvidíte Netta a Jorgeho v akci.
Více
Na kurzu baristů v Salvadoru

led 12, 2012

Pár fotek z návštěvy kurzu barista 1.stupně. Vyučuje nás Carlos - budoucí vítěz v soutěži o nelepší espresso v Salvadoru.
Více

El Salvador mistr světa v barismu

lis 1, 2011

Po 11 letech se El Salvador opět stal mistrem světa v WBC ( World Barista Championato ) v Bogotě v Kolumbii.
Více
Spuštěn nový web

čec 3, 2011

Spustili jsme nový web o kvalitní kávě a o všem co k ní patří.
Více
 
Created: Exaltor - grafika, webdesign, reklama